אנגלית בשפת התולעים

Share
Print Friendly, PDF & Email

ביום שבת, עוד עבדתי מעט עם המשפחה בגינה. טיפחנו יחד את ערימת הקומפוסט, הפרדנו הומוס וספרנו תולעים אדומות.

השבוע התחיל. יום א', ישבתי במשרדי, עבדתי מול המחשב במשך זמן רב, מידי פעם הפרעות טלפוניות, לא משהו מיוחד.

בדיוק כמו שהבנתם: יום א' התחיל בעצלתיים באופן שגרתי למדיי. טלפון אחד שהגיע ותחילה לא בישר את הבאות, הוא שעשה את ההבדל. מהצד השני אישה, דוברת אנגלית, תחילה שואלת אותי "do you speak english?".

בלבול קל אחז בי, מאחר ושיחות הטלפון איתי לא מתחילות כך בדרך כלל. לאחר מכן התעשתתי ועניתי שאמנם אני מעדיף עברית, אבל יכול להסתדר גם כך. השיחה המשיכה, היא סיפרה לי ששמעה שאני מגדל תולעים והיא מעוניינת לקנות כמה.

אמרתי לה שאני מעט עסוק בימים אלה, היא קיבלה זאת וכך הסתיימה לה השיחה. מספר שעות לאחר מכן, קיבלתי טלפון נוסף בנוסח דומה למדיי, גם כן בשפה האנגלית, ההבדל היחידי כמעט היה הוא שמדובר בגברת אחרת.

הגעתי הביתה באותו היום, סיפרתי לאשתי על היום המוזר ושיחות הטלפון באנגלית שקיבלתי.

למחרת, היום התחיל בצורה דומה – שגרתי, אבל בהמשך גם כן מספר טלפונים, כולם מגברות דוברות אנגלית שמחפשות תולעים אדומות. 

לא אוסיף עוד ימים ואת תיאורם כדי לא לשעמם את הקוראים אבל זה נמשך ככה עוד מספר ימים.

ביום חמישי של אותו שבוע, התפנה הזמן שלי וגם הסקרנות גברה עליי. שאלתי את אחת המטלפנות, שיחה באנגלית, כמובן, מאיפה המספר  טלפון ואיך הגיעה אלי. כמו כן שאלתי אותה על התופעה בכללותה, כלומר התופעה שדוברות אנגלית מכל הארץ החליטו לרכוש תולעים ודווקא ממני.

להפתעתי התברר שמספר הטלפון שלי פורסם באותו השבוע בעיתון הג'רוזלם פוסט, כולל טלפון ופרטים בכתבה העוסקת במיחזור, ייצור הומוס וגידול תולעים אדומות. כל זה כמובן ללא תיאום איתי כלל.

מיד זיהינו את הפוטנציאל הקיים בפלח השוק הבלתי נדלה של נשים קוראות של הג'רוזלם פוסט.

עשינו כמה שירגונים בערימת התולעים והיום אני שמח לבשר לראשונה: התולעים אצלינו לומדות ובעיקר מבינות באופן מלא, גם עברית וגם אנגלית (כשפה שניה).